1. 1

  Ettevõtjaks saamise otsus

  Ettevõtjaks saamine eeldab tugevat soovi ja riskivalmidust. Selle põneva teekonna alguses on aeg vaadata endasse ja vastata kõige olulisematele küsimustele.

 2. 2

  Äriidee kindlaksmääramine

  Olete jõudnud arusaamisele, et ettevõtlus on ala, kus soovite end proovile panna. Järgmine samm on leida valdkond, kus soovite hakata tegutsema, ja mõelda, mis on teie äriidee tugevused.

 3. 3

  Äriidee elujõulisuse hindamine

  Kui usute oma äriideesse, siis analüüsige ja uurige eri aspekte, mis aitavad teil hinnata oma ettevõtmise võimalikku edu. Nii toimetades saate kindluse, et teie idee on edasiliikumiseks piisavalt küps.

 4. 4

  Meeskonna kokkupanek

  Meeskond on teie ettevõtte suurim väärtus. Mõelge läbi, kas meeskonnaliikmete kompetentsid, kogemused, pädevus ja pühendumus on piisavad selleks, et teie äriidee edukalt ellu viia.

 5. 5

  Äri planeerimine

  Idee elluviimist toetavad hästi läbimõeldud tegevused. Seadke eesmärgid, mõelge need läbi ning pange kirja eesmärkide saavutamiseks vajalikud tegevused. See aitab teil hoida kindlat kurssi ja vältida potentsiaalseid vigu.

 6. 6

  Finantseerimise kaasamine

  Leidke enne ettevõtte käivitamist raha nii vajalike investeeringute kui ka jooksvate kulude jaoks. Mõelge läbi, kui palju kasutate oma sääste; kas otsite investori, kasutate toetusvõimalusi või kaasate laenuraha.

 7. 7

  Tootearendus

  Kontrollige veel kord, kuidas teie toode või teenus klientide ootustele vastab. Leidke mõni võimalik klient, kellega koos katsetada, koguge tagasisidet ja viimistlege toode müügivalmiks.

 8. 8

  Esimese kliendi leidmine

  Teil on konkurentsivõimeline toode või teenus, korralik meeskond ja valmisolek pakkuda kliendile head teenindust. Nüüd keskenduge müügile – leidke kliendid ja veenge neid ostma just teilt.

 9. 9

  Plaanitu elluviimine

  Teie ettevõte on jõudnud turule ja leidnud esimesed kliendid. Vaadake üle, kuidas ettevõtte tööd tõhusamaks muuta – mida teha ise, milles kaasata partnereid, kuidas tööd paremini organiseerida ja tulusid suurendada.

 10. 10
 11. 11
X