Vaata peasisu Eesti Arengu Sihtasutuse, Euroopa Liit Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondid ning Eesti Tuleviku Jaoks (EST)

Tehnoloogia arenduskeskused

Hoogustame koostööd ettevõtete ja teadusasutuste vahel, et suurendada ettevõtete konkurentsivõimet.

Toetuse taotlemine on lõppenud.

Nimi
Tehnoloogia arenduskeskused
Suurim toetus
7 000 000
Omafinantseering
vähemalt 40%
Kogu toetussumma
40 000 000
Staatus
Suletud

Milliseid tegevusi toetame?

  • Teadus-arendustegevuste, sh eeluuringute, rakendusuuringute ja tootearenduse läbiviimine.
  • Tehnoloogia Arenduskeskuse organisatsiooni arendamisega seotud tegevusi, sh personali koolitamist, organisastiooniinnovatsiooni ning turundustegevuste arendamist.

Mis toetuse abil muutub?

Eesti ettevõtete rahvusvaheline konkurentsivõime tõuseb

Uued tehnoloogiad, tooted ja teenused

Kõrgetasemelised sõltumatud arenduskeskused

Koostöö ettevõtjate ja teadusasutuste vahel

Toetatud arenduskeskused

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK) on kaasaegsetele analüütikameetoditele ning süsteemide- ja sünteetilise bioloogia põhimõtetele toetuv uurimis- ja arendusasutus. Selle eesmärk on uudsete toidu- ja biotehnoloogiate ning toodete väljatöötamine ja kasutuselevõtmine. Arenduskeskusel on kaasaegne labor, kõrgelt kvalifitseeritud töötajad ja vajalik know-how. Keskuses tegeletakse nii biotehnoloogia kui ka toidutehnoloogia arendusprojektidega.

Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS (TerviseTAK) on 2009. aastal asutatud rakendusuuringutele ja tootearendusele keskendunud biotehnoloogiafirma, mis arendab oma tooteid ja reproduktiivmeditsiinis, onkoloogias, personaal-, labori- ja veterinaarmeditsiinis. Arendustööd toimuvad viie akadeemilise ja enam kui kahekümne eraettevõtte koostöös. TerviseTAK-i koostööpartneriteks on Eesti juhtivad teadlased ning mitmed Eesti ja Euroopa biotehnoloogiafirmad ja kliinikud.

Eliko on ettevõte, mis pakub innovaatilisi tooteid ja teenuseid elektroonika, side ja signaalitöötluse valdkonnas. Keskus arendab tulevikku suunatud asjade interneti (Internet of Things ‐ IoT) lahendusi globaalsele tehnoloogiaturule. Keskuse teadlased ja insenerid omavad mitmeid patente signaalitöötluse vallas ning Eliko osalusel on välja töötatud erinevaid Eesti IT-standardeid, näiteks nii ühistranspordi kui ka X‐tee vallas.

BIOCC teeb teadus- ja arendustööd ning osutab teenuseid kogu toiduahela ulatuses — alates looma aretusest, söötmisest ja -pidamisest tervis-soodsate toodete loomiseni ja nende tervislikkuse tõestamiseks kliiniliste uuringute läbiviimiseni. BIOCCi maailmatasemel teadus-arendustöö käigus luuakse ja rakendatakse innovaatilisi biotehnoloogilisi lahendusi söödalisandite, toiduainete ja toidulisandite loomiseks, integreerides ja arendades BIOCC-i ja rahvusvahelist mikrobioloogia-, biokeemia-, geneetika-, metaboloomika-, genoomika-, bioinformaatika-, füsioloogia-alast ja kliinilist kompetentsi.

STACC on Eesti juhtiv andmeteadusekeskus, mis loodi 2009. Aastal eesmärgiga luua innovaatilisi andmeanalüütika lahendusi. Keskus loob soovitussüsteeme ja arendab masinõppelahendusi. Soovitussüsteemid muutuvad keskseks kõikjal, kus kasutajad peavad tegema valiku suure hulga objektide seast (e-kaubandus, online-meedia, auto- ja kinnisvaraportaalid, personaalsed meilid jne). Soovitussüsteem aitab juhatada kasutajad neid huvitavate objektideni.

Innovatiivsete Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogia Arenduskeskus peamine eesmärk on kogutud kogemuste ja rahvusvaheliste teadmiste baasil arendada ja edendada kaasaegset tootmist ja luua ettevõtetes eeldused tulemusliku, intelligentse ja konkurentsivõimelise tootmise arendamiseks. Et omandada rahvusvaheline tuntus ja tunnustatus ning valmistadada suurema lisandväärtusega tooteid lähtutakse Tööstus 4.0 arengusuundadest ja arendatakse tootmisstruktuure ja -süsteeme tulevikutehaste kontseptsioonide järgi.

Projekti etapid

Toetuse taotlemine on lõppenud.

Muutmistaotluse dokumendid

Aruanded esitatakse struktuuritoetuse e-​toetuse keskkonna kaudu.

Abiks taotlejale

  • Toetused:

Eve Pakkas

tehnoloogia arenduskeskuste ettevõtluskonsultant

[email protected]

+372 627 9780

  • Arendustegevused:

Siim Kinnas

valdkonnajuht

[email protected]

+372 5858 7212

Toetuse tingimuste kohta loe lähemalt toetuse määrusest.

Muid läbivaid SF perioodi 2014-2020 õigusakte ja juhendeid vaata siit

Toetuse määrus

Avasta, milliseid projekte ja mis mahus oleme aastate jooksul toetanud.

Uuri lähemalt
Riik toetab inseneeriatudengite arendusprojekte taas miljoni euroga
Riik toetab inseneeriatudengite arendusprojekte taas miljoni euroga

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös EASi ja KredExi ühendasutusega toetavad 11 tudengite inseneeriavaldkonna arendusprojekti kogumahus ligi 1 miljoni euroga. „Mul on siiralt hea meel näha, et tudengite hoog taotlemisel ei ole raugenud ning võrreldes esimese taotlusvooruga oli ka projekti taotluste kvaliteet paranenud. Ma näen suurt väärtust selles, et tudengid saavad praktilisi kogemusi juba õppe ajal, innustades neid edaspidigi insenerioskusi proovile panema, sealhulgas ka tulevikus ise innovaatilise äritegevusega alustama. Kui selliseid ägedaid noori ägedate ideedega jagub, siis on me tulevik heades kätes,” ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majanduse ja innovatsiooni asekantsler Sandra Särav. EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul tõi hindamiskomisjon esile tudengite professionaalsust

Eesti laevandussektori ettevõte näeb rohepöördes võimalust mitmekordseks kasvuks

Paari kuu eest lõhkas Eesti ettevõte SRC Group maailma suurima merendusuudiste portaali TradeWind veergudel tõelise uudispommi – kas tõesti võimaldab eestlaste loodud lahendus astuda suure sammu edasi laevandussektori dekarboniseerimisel? Taastuvatest allikatest pärit metanool on keskkonnasõbralik kütus, mida on võrdlemisi lihtne hoiustada ja käidelda. Väljakutse on seni seisnud alternatiivkütuse efektiivses ladustamises, sest võrreldes praegu enimkasutatavate laevakütustega võtab see pea kaks korda rohkem ruumi. 2021. aastal EASi “Ettevõtluse Auhind” konkursil aasta eksportööri tiitliga pärjatud SRC Groupi loodud tehniline lahendus võimaldab teatud ümberehitusega laevades mahutada kuni 85 protsenti rohkem metanooli. „Metanool on üks suurima potentsiaaliga biokütuseid, millele üleminekul on olnud kolm peamist probleemi:

Sissevaade tippinnovaatorite programmi: kuidas jõuda üksikutest arendusprojektidest süsteemse innovatsioonijuhtimiseni?

Kevadel asus kümme ettevõtet välja töötama oma tulevikustrateegiat. Kodu- ja välismaiste innovatsiooniekspertide ning mentorite abiga analüüsiti oma ärimudelit, tutvuti valdkonna trendide ja tulevikutehnoloogiatega ning õpiti paremini tundma oma klientide vajadusi. Seda kõike eesmärgiga saavutada ettevõttes uus arenguhüpe ning tõusta oma valdkonna innovatsiooniliidriks. Teiste seas alustasid kevadel EASi ja KredExi ühendasutuse tippinnovaatorite programmi valmistoitude tootja Lunden Food ning spordiklubi MyFitness. Jälgisime nende teekonda läbi kaheksa kuu. Nüüd, kui programm ametlikult osaliste jaoks läbi, uurisime neilt, milline on retsept tippinnovatsiooni sünniks. Loe ka varasemalt ilmunud kogemuslugusid:https://eas.ee/sissevaade-tippinnovaatorite-programmi-innovatsioonijuhtimise-keerises-oiget-suunda-otsimas/https://eas.ee/sissevaade-tippinnovaatorite-programmi-ahhaa-momendid-ja-valgus-tunneli-lopus/ Tunne oma konkurentsieelist Kolm korda Eesti parima toidutööstuse tiitliga pärjatud Lunden Foodi eesmärk on pakkuda oma

Eesti ettevõtted käisid tutvumas Euroopa Liidu innovatsioonitoetuste võimalustega 

13 Eesti ettevõtet osalesid detsembri alguses innovaatorite Brüsseli õppereisil, et saada parem ülevaade Euroopa Liidu innovatsioonipoliitikast ning vastavatest rahastusvõimalustest. Viimase nelja aasta jooksul on 11 Eesti ettevõtjat kaasanud Euroopa innovatsiooninõukogu kiirendist EIC Accelerator 40 miljoni euro ulatuses granditoetusi.  „Euroopa Liidul on hulk erinevaid innovatsiooni ja ettevõtlust toetavaid programme ja rahastusvõimalusi, millel kõigil on oma nüansid ja suur konkurents. Selleks, et paremini mõista Euroopa Liidu väljakutseid ja samas  kasvatada ka meie ettevõtete edukusmäära Euroopa Liidu innovatsiooni rahade taotlusvoorudes, on mõistlik otse algallikast infot koguda,“ selgitas EASi ja KredExi ühendasutuse innovatsioonirahastuse ekspert ja Brüsseli suuna vedaja Eve Päärendson.  Innovaatorite õppereis toimus kolmandat

Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklassi võitjad on selgunud! 

Oktoobris alustanud loomeettevõtetele suunatud pilootprogramm Reaalajamajanduse ja Digitaliseerimise meistriklass on jõudnud eduka lõpuni, tuues kaasa mitmeid uuenduslikke ideid ja tugevaid tulemusi.  Esmalt võib tunduda, et reaalajamajandus, digitaliseerimine ja loomeettevõtlus on nagu sokid ja sandaalid, mis eriti kokku ei sobi. Kuid eile, 19. detsembril toimunud meistriklassi finaalüritus tõestas vastupidist. Päev oli täis põnevust ja inspiratsiooni ning ettevõtted kaitsesid kogu auditooriumi ja zürii ees enda plaane, kuidas nad tänu meistriklassile on astunud samme digitaalse tuleviku ja kvaliteetsete andmete suunas ning milliste tegevustega nad jätkavad.  Meistriklass sai lõppakordi võitjate valimisega, strateegia ja äriplaanidele vaatasid peale ning hindasid nii žürii kui ka publik. Publik