Ärimudeli praktikum

Avatud Sihtgrupp: Vähemalt 3 aastat tegutsenud eksportivad ettevõtted, kes soovivad üle vaadata oma ettevõtte ärimudeli. Lähtuvalt EASi ettevõtte arenguprogrammist on ärimudeli praktikumi eelisjärjekorras oodatud ettevõtted, kus on vähemalt 8 töötajat ja kes tegutsevad tööstuse või nutika spetsialiseerumise valdkondades.

Tänapäeva turukeskkonnas ellujäämine nõuab ettevõttelt oma strateegia ja ärimudeli pidevat analüüsimist ja uuendamist. Traditsioonilised ärimudelid on ajast maha jäämas, vaja on leida uusi ja innovaatilisi ärimudeleid, mis oleksid kasumlikud ja jätkusuutlikud. On aeg leida uusi võimalusi äri tegemiseks oma ettevõttes!

Klikkige "Loe edasi" ja vaadake 2016. aasta ärimudeli praktikumi sügisgruppide ajakava.III grupp
Strateegia koolitus: 19.-20. september
Ärimudeli koolitus: 04.-05. oktoober
Ettevõtete külastuspäev: 20. oktoober
Lõpuseminar: 15. november

IV grupp
Strateegia koolitus: 10.-11. oktoober
Ärimudeli koolitus: 26.-27. oktoober
Ettevõtete külastuspäev: 23. november
Lõpuseminar: 6. detsember
Euroopa Regionaalarengu Fond

Eesmärk

TulemusedÄrimudeli praktikum on 2 kuud kestev koolitusprogramm, mille raames ettevõtja saab üle vaadata oma senise ärimudeli ning panna paika edasise tegevuskava.

Selle toetamiseks toimub praktikumi raames:

 • Kaks 2-päevast koolitust strateegia ja ärimudeli teemadel. Vaata koolitajaid ja mentoreid!
 • Ärimudeli kaardistamine ja analüüs – privaatsed sessioonid mentoriga (4-6 h ühe ettevõtte kohta) ja iseseisev töö.
 • Parimatest praktikatest õppimine – ettevõtete külastuspäev, mille raames külastatakse erinevaid Eesti ettevõtteid.
 • Õppereis Euroopa ettevõtetesse – aktiivsematele osalejatele antakse võimalus õppida Euroopa parimatest praktikatest.

Privaatsed sessioonid mentoriga ja kodutööd toimuvad koolituste ja kokkusaamiste vahel ning need lepitakse kokku iga osaleva ettevõttega eraldi. Õppereis Euroopa ettevõtetesse toimub kahe grupi peale kokku.

Tingimused

 • EAS-i ärimudeli praktikumi on oodatud ettevõtted, kes:
  • on tegutsenud vähemalt 3 aastat,
  • tegelevad ekspordiga,
  • soovivad üle vaadata oma ettevõtte ärimudeli ja strateegia.

Lähtuvalt EAS-i ettevõtte arenguprogrammist on ärimudeli praktikumi eelisjärjekorras oodatud ettevõtted, kus on vähemalt 8 töötajat ja kes tegutsevad tööstuse või nutika spetsialiseerumise valdkondades.

 • Programmis ei saa osaleda raskustes olevad ettevõtjad ja ettevõtjad, kes tegutsevad põllumajandustoodete esmase tootmise, kalapüügi ja vesiviljeluse, tubaka ja tubakatoodete valmistamise, töötlemise ja turustamise ning hasartmängude ja kihlvedude korraldamise valdkonnas.
 • Ärimudeli praktikumi grupid komplekteerime erinevate tegevusvaldkondade ettevõtetest. Igast ettevõttest ootame osalema 2-4 inimest – oluline on kaasata ettevõtte juhtkond ja/või omanikud, kellel on õigus otsuseid vastu võtta ja edaspidi ettevõttes muudatusi ellu viia.
 • Ärimudeli praktikumis osalemise tasu ettevõtte kohta on 199 eurot. Õppereisil osalemise eest tasub ettevõte 25% õppereisi kuludest osaleja kohta.

Koolitusprojekt on vähese tähtsusega abi (VTA). Ettevõttel on võimalik 3 majandusaasta jooksul kasutada VTA-d kuni 200 tuhat euro ulatuses. Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!


Osalemine

Ärimudeli praktikumi kandideerimiseks täitke palun kandideerimisankeet. Osalejate valik koolitusgruppidesse tehakse orienteeruvalt 1,5 nädalat enne koolitusgrupi algust.

Info- ja tugikeskus
627 9700
info@eas.ee