• Info otseallikast

  7. veebruaril 2017 tutvustas ESA tööstuspoliitika vanemspetsialist Stephen Airey Tallinnas eksklusiivselt Eesti tehnoloogiafirmadele suunatud taotlusvooru. Ta jagas hulga nippe ja soovitusi, kuidas olla taotlusvoorudes edukas.

  Vaata lähemalt siit.

 • Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis 10. veebruaril Euroopa Investeerimispangaga  15 miljoni euro suuruse laenulepingu. Tallinna Lennujaama kõrval on Skeleton teine ettevõte Eestis, mis saab suurlaenu nn Junckeri fondi ehk Euroopa Strateegilise Fondi garantiiga. Skeletoni eesmärgiks on panustada arendustöösse ning jõuda välja järgmisele arengutasemele, hakates üksikkomponentide asemel täislahendusi pakkuma.

 • 17. novembril 2016 alustas oma pooleaastast viibimist kosmoses Euroopa Kosmoseagentuuri astronaut Thomas Pesquet. Lisaks 50 teaduseksperimendi läbiviimisele on tema valmistada ka prantsuspärane gurmeeõhtusöök vana-aasta õhtul Rahvusvahelise kosmosejaama kuueliikmelisele meeskonnale.

  Pildil kirjutab ta traditsioonilise autogrammi hotelliuksele, enne kui paneb selga skafandri ning võtab koha sisse starti ootavas kosmoselaevas Sojuz.

  Rohkem infot Thomas Pesquet ja missiooni Proxima kohta leiad siit

 • Siin on ESA 2016. aasta üks tipphetki, kus ESA astronaut Tim Peake tegi selfi oma seiklusest avakosmoses. Temal ja paarimehel Tim Kopral tuli välja vahetada rikkis pingeregulaator. Nad pidid plaanitust varem kosmosejaama naasma, sest Tim Kopra avastas oma kiivrist vett.  „See meeliülendav avakosmosesse väljumine jääb meelde igaveseks – see on tõeliselt uskumatu tunne,“ ütles Tim Peake. Foto: ESA/NASA

Uudised

Video

Teated ja tagasiside toimetusele

Taivo Paju, taivo.paju@directormeedia.ee, 50 87228